Nauka Praca Australia

WORK / STUDY AUSTRALIA
     
 
Australia stała się bardzo popularnym miejscem dla studentów z różnych krajów. Powodów jest kilka: jest bezpiecznie, przyjaźnie i chociaż standard życia należy do najwyższych na świecie, zaskakuje fakt, że koszty utrzymania nie są wysokie.

Wiza australijska. Osoby wyjeżdżające na kursy językowe lub zawodowe, do collegy oraz na studia powyżej 3 miesięcy otrzymują wizę studencką. Warunkiem jej uzyskania jest poddanie się badaniom lekarskim. Do ambasady należy zgłosić się 2 miesiące przed planowanym wyjazdem.

Praca. Studenci wyjeżdżający do szkół w Australii mogą podjąć legalną pracę posiadając tzw. wizę studencką. Warunkiem uzyskania wizy studenckiej jest podjęcie nauki

w szkole ( kurs językowy, nauka w collegu lub na uniwersytecie ), która trwa nie krócej niż 13 tygodni. Czas pracy nie może przekraczać 20 godzin tygodniowo. Zarobki kształtują się w granicach 8 A$ za godziną; najczęściej wykonywane zajęcia to praca w barach, pubach, restauracjach opieka nad dziećmi, praca na stacjach benzynowych oraz inne prace nie wymagające kwalifikacji. Przy collegu działa Job Search Unit, który pomaga w znalezieniu pracy, załatwia numer identyfikacji podatkowej, ubezpieczenie, sprawy związane z wizą itp.

Ubezpieczenie.

Studenci starający się o wizę studencką muszą wykupić australijskie ubezpieczenie medyczne OSHC ( cena w zależności od długości programu ok. 78 AUD na 3 miesiące).

 
Zakwaterowanie: szkoła pomaga w znalezieniu najbardziej ekonomicznego sposobu zakwaterowania tj. pokoju przy rodzinie, w akademiku czy samodzielnego pokoju lub mieszkania; można zrezygnować z zakwaterowania proponowanego przez szkołę; na początek szkoła proponuje zakwaterowanie u rodziny przez pierwszy miesiąc do czasu jak student nie znajdzie własnego zakwaterowania np. w mieszkaniu czy apartamentach z innymi studentami. Cena za zakwaterowanie u rodziny z 2 posiłkami to ok. 180- 240 AUD w Sydney oraz 150-180 AUD w innych miastach Australii.
 
SYDNEY CAMBRIDGE COLLEGE WIEK MIN. 17 LAT
 
 
- akredytacje rządu australijskiego
- uznawalność dyplomów VETAB, AQRF
- wszystkie poziomy nauczania
- przestronne, klimatyzowane sale
- kursy General English
- kursy egzaminacyjne Cambridge, IELTS, TOEFL
- sale komputerowe, 2 biblioteki
- miejsce do samodzielnej pracy
- rok założenia 1934
- doskonała kadra

English Courses 25 lekcji/tydz od 10-52 tygodni

Szkoła oferuje kursy ogólne, przygotowujące do egzaminu IELTS wymaganego przy przyjęciu na wyższe uczelnie), EAP- English for Academic Purposes, kursy egzaminacyjne Cambridge: FCE, Advanced.

Business Administration od 6 miesięcy do 2 lat
uzyskuje się Advanced Diploma of Business Management


Studenci mający ukończoną szkołę średnią oraz posiadający znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym mogą podjąć studia w zakresie biznesu ( studenci, których znajomość języka jest niewystarczająca muszą ukończyć kurs języka angielskiego) . Studenci uczą się następujących przedmiotów: communication, business finance,

enterprise development, information, pisanie biznesplanów, prawo gospodarcze, zarządzanie, analiza rynku itp. Dodatkowe moduły nauczania to np. poszukiwanie pracy i pisanie c.v., podstawy marketingu. W ramach studiów studenci mogą nieodpłatnie korzystać z dodatkowych zajęć z języka angielskiego Business English. Po zakończeniu nauki studenci otrzymują państwowe dyplomy: Certificate in Business ( po 6 miesiącach), Diploma in Business Administration ( po roku nauki ), Advanced Diploma of Business Administration ( po 2 latach nauki). Studenci mogą wybrać jedną z następujących specjalizacji: Management, Marketing, Human Resources, Administration, Frontline Management.

Information Technology od 6 miesięcy do 2 lat
uzyskuje się Diploma of Information Technology


Studenci mający ukończoną szkołę średnią oraz posiadający znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym mogą podjąć studia w zakresie informatyki ( studenci, których znajomość języka jest niewystarczająca muszą ukończyć kurs języka angielskiego) . Studenci uczą się przedmiotów związanych z informatyką i zarządzaniem systemami informatycznymi, po ukończeniu kursu osoby posiadają umiejętności i wiedzę w zakresie zarządzania systemami informatycznymi i mogą zajmować stanowiska administratorów systemów. W ramach studiów studenci mogą nieodpłatnie korzystać z dodatkowych zajęć z języka angielskiego Business English. Po zakończeniu nauki studenci otrzymują państwowe dyplomy: Certificate in IT po 6 -8 miesiącach, Diploma of Information Technology po 2 latach nauki. Do wyboru są m.in. takie specjalizacje jak: Network Admin, Multimedia, Software Applications/Development, Systems Analysis and Design, Network Engineering i inne.

Sydney Hurstville       Ceny nauki w AUD


6 m-cy

rok

2 lata

Busienss Administrationon

Information Technology

1550

3100

6200

English COurses

150 / tydz. min. 10 tygodni


Sydney Centrum         Ceny nauki w AUD

kurs

3 m-ce

6 m-cy

rok

2 lata

Busienss Administrationon

1250

2500

5000

10000

Information Technology

1400

2800

5600

11200

Financial Services

2250

4500

9000

11200

English Courses

230 /tydz. min. 4 tygodnie


Daty rozpoczęcia kursów:  Business/IT: raz w miesiącu; English : każdy poniedziałek
 
PRAKTYKI W FIRMACH - AUSTRALIA
 
- praktyki w firmach australijskich
- studenci otrzymują occupational training visa
- długość programu: 1-12 miesięcy
- praktyki w wymiarze ok. 40 godzin tygodniowo


Uczestnicy programu mają możliwość odbycia praktyk w wielu renomowanych międzynarodowych firmach australijskich zgodnych z wykształceniem kandydata Praktyki są niepłatne i trwają od 4 do 52 tygodni. Uczestnicy programu otrzymują OT occupational training visa, o którą stara się nasz partner w Australii.

Opłaty za program zależą od czasu jego trwania. Podania przyjmujemy min. 3 miesiące przed planowanym wyjazdem. Powinny one zawierać: c.v., list motywacyjny, wykaz ocen z uczelni, zaświadczenie - skierowanie z uczelni na praktykę. Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego. Uczestnicy programu mają możliwość wzięcia udziału w kursie języka angielskiego przed rozpoczęciem pracy.

W ramach hospitality internships praktykanci odbywają szkolenia w holiday resorts, z których słynie Australia, wówczas mają zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie.