ZAKWATEROWANIE

W czasie trwania kursu można wybrać zakwaterowanie proponowane i organizowane przez szkołę, czyli: u rodziny goszczącej, w internacie szkolnym, akademiku, apartamencie szkolnym, w pensjonacie lub w hotelu.
Zdecydowanie polecamy zakwaterowanie u miejscowych rodzin goszczących, które jest jednocześnie opcją najtańszą. Rodziny zostały odpowiednio wybrane przez szkołę, zapewniają troskliwą opiekę podczas pobytu. Jest to doskonała okazja do szkolenia języka angielskiego w codziennych sytuacjach. Studenci mieszkają w pokojach jednoosobowych (w jednej rodzinie tylko jedna osoba z Polski) lub - wyłącznie w przypadku zgłoszenia dwóch uczestników kursu razem - dwuosobowych. Rodziny zapewniają wyżywienie według wykupionej opcji - najpopularniejszym wariantem jest tzw. half board tj. śniadania i objadokolacje, w weekendy również lunche.
Zakwaterowanie w internacie, z reguły oferowane przez wakacyjne szkoły dla dzieci i młodzieży, wykorzystuje bazę dydaktyczną i noclegową prywatnych szkół angielskich. Należy pamiętać, że budynki szkolne zostały wybudowane przed kilkoma wiekami. Internat szkolny polecany jest najmłodszym uczestnikom kursu (zapewnia opiekę medyczną przez całą dobę) lub osobom z bardzo słabą znajomością angielskiego. Internaty najczęściej usytuowane są przy szkołach, posiłki podawane są w stołówkach. Z reguły przy internatach mieszczą się baseny, korty tenisowe, boiska, małe sklepy.
Akademik lub apartament szkolny polecany jest starszej samodzielnej młodzieży, która ceni sobie kontakt z rówieśnikami z innych krajów oraz osobom dorosłym. Ten rodzaj zakwaterowania daje uczestnikom kursów większą swobodę i niezależność niż zakwaterowanie u rodziny, ale zmniejsza szansę na poznanie zwyczajów Anglików. Bardzo często jest to zakwaterowanie bez wyżywienia lub tylko ze śniadaniem.
Z zakwaterowania w pensjonacie lub hotelu korzystają przede wszystkim osoby dorosłe, oczekujące komfortu, atrakcyjnej lokalizacji i pełnej swobody. Hotele rezerwowane są na życzenie i opłacane na miejscu.
Można zrezygnować z zakwaterowania i wykupić tylko naukę.

Przed wyborem zakwaterowania sprawdź:

Jak daleko od szkoły oddalone są rodziny
W jaki sposób dojechać do rodziny
Czy będę miał własną łazienkę
Czy rodzina zapewnia lunche
Czy można samemu przyrządzać posiłki
Czy można korzystać z pralki
Czy można zmienić zakwaterowanie, jeśli mi ono nie odpowiada
Czy szkoła dysponuje akademikiem
Czy szkoła może zarezerwować mieszkanie, hostel, hotel itp.